Karitas Sostro

TRR: DBS SI56 1914 6501 5232 838

KARITAS_BLAGOSLOV_2018-9913.jpg
Ko se je Jezus izkrcal, je zagledal veliko množico. Zasmilili so se mu, ker so bili kakor ovce, ki nimajo pastirja, in jih je začel učiti mnogo stvari. In ko je bila ura že pozna, so stopili k njemu njegovi učenci in mu govorili: »Samoten je ta kraj in ura je že pozna. Odpústi jih, da gredo v bližnje zaselke in vasi ter si kupijo kaj hrane.« Odgovoril jim je in rekel: »Dajte jim vi jesti!
— Mt 6, 30

Znameniti francoski duhovnik, ki živi z mladimi pariškimi brezdomci je takole okrcal svoje sobrate: „Hvala, moji bratje... Lačen sem bil, vi pa ste ustanovili humanitarni klub, v katerem ste se pogovarjali o moji lakoti. Zahvaljujem se vam za to. Bil sem v zaporu, vi pa ste oddrsali v cerkev in molili za mojo osvoboditev. Nag sem bil, vi pa ste resno preučili posledice moje golote. Bolan sem bil, vi pa ste pokleknili in se zahvalili Gospodu, da vam je dal zdravje. Bil sem brez strehe nad glavo, vi pa ste pridigali o izvirih Božje ljubezni. Zahvaljujem se vam za to. Toda jaz sem še vedno lačen, še vedno sam, gol, bolan, v zaporu, brez strehe nad glavo."

Karitas Sostro želi biti vratar, ki odpira vrata celotne župnije, da vstopijo tisti, o katerih govori Guy Gilbert, želi biti dlan celotne župnije, ki bo pobožala tam, kjer boli.

Uradne ure Župnijske Karitas / napotki

Za vas smo vsak prvi ponedeljek med 17h in 18h v prostorih župnijske Karitas Sostro, ki se nahajajo zraven župnijskega doma.

TRR: DBS SI56 1914 6501 5232 838

Delitev paketov pomoči poteka vsakih osem tednov v sredo med 17h in 18h.

Pakete naročamo sproti, za prosilce, ki niso v evidenci in jih nimamo na zalogi.

V času uradnih ur sprejemamo rabljena uporabna oblačila.
Prosimo, da so oblačila čista in cela.

Prosimo, da se v kolikor ste pomoči potrebni, oglasite pri nas v času uradnih ur. S seboj prinesite dokazila o vseh prihodkih v vašem gospodinjstvu.

Pri Karitas je cenzus za eno osebo, ki živi sama, brez drugih sredstev za preživljanje, 500 €. Če živita skupaj dve odrasli osebi brez drugih sredstev za preživetje, je cenzus za prvo osebo 400 €, za drugo osebo 300 € (skupaj 700 €), za vsakega otroka, ki so ga starši dolžni preživljati, pa še dodatnih 250 €. Krediti in dolgovi se pri cenzusu ne upoštevajo. Cenzus za pomoč v hrani je za starejšo upokojeno osebo, ki živi sama, 600 €. (vir Zbornik Škofijske Karitas Ljubljana,2019)