Sveti zakon

Zakramenti-0887.jpg

Za cerkveno poroko se oglasita dovolj zgodaj, takoj ko vse uredita na matičnem uradu, da rezervirata datum in uro poroke. Potem se dogovorimo za zapisnik, ki mora biti narejen kakšen mesec pred poroko. Še pred zapisnikom se vključita v eno od priprav. Tečaj oziroma priprava pred poroko je obvezna.

Cerkveno se more poročiti vsak, ki je krščen. Krščen katoličan se more poročiti tudi z nekrščenim. Če kdo nima vseh zakramentov, je pred sklenitvijo zakramenta zakona dobro premisliti o življenju v zakonu iz zakramentov.

V današnjem času je resnično težko živeti skupno življenje, toliko bolj ob dejstvu, da nekdo ni prejel svetega obhajila in birme. Zato je zelo dobro, da pred sklenitvijo zakona prejmete tudi druge zakramente, na katere se pripravite s katehumenatom. Pokličite dovolj zgodaj, da se pogovorimo o podrobnostih.