Adventni čas

Čas duhovne in bogoslužne priprave na božič začenjamo s praznovanjem prve adventne nedelje, ki bo letos 1. decembra, in ga sklenemo v tednu po četrti adventni nedelji na sveti večer, 24. decembra.

Z adventnim časom v Katoliški cerkvi začenjamo novo cerkveno leto in neposredno pripravo na božič. Gospodovo rojstvo in prazniki, ki mu sledijo (sv. trije kralji ali obisk treh modrih, Jezusov krst ter Gospodovo darovanje v templju ali svečnica), so priložnost za poglobitev vere. Veselje ob Novorojenem pomeni veselje ob novem življenju in lahko simbolično nagovarja tudi k radosti nad lastnim življenjem.

V naši župniji bo v adventnem času kar nekaj dogodkov, ob katerih se bomo lahko duhovno pripravili na božične praznike.

• 1. 12. - Adventni dobrodelni sejem - animatorji bodo prodajali adventne venčke, zbrani denar bo namenjen za nove orgle; blagoslov adventnih venčkov pri sv. mašah

• 15. - 24. 12. - božična devetdnevnica s pobožnostjo Marijo nosijo (Marijin kip lahko družine sprejmete na dom)

• 15. 12. - Adventno predavanje po sv. maši ob 9h: zakonca Volčič

• 17. 12. - župnijsko spovedovanje od 16h do 18h