Blagoslov križevega pota na Urhu

Pobožnost križevega pota in spomina na Jezusovo trpljenje ohranjamo tudi v Sostrem. Vsak postni čas z molitvijo, v letošnjem pastoralnem letu pa smo v naši župniji dobili prvi križev pot v naravi – na griču sv. Urha, ki tudi sam nosi svojo zgodovino trpljenja. Križev pot, ki se vije od spodnjega parkirišča pod cerkvijo po poteh ob gozdu do cerkve, so postavili jeseni. Ob poti boste opazili sive kamne z vklesanimi rimskimi številkami štirinajstih postaj. Ti kamni so pred zadnjo obnovo župnijske cerkve bili del vhodnih stopnic.

Na prvo postno nedeljo, 10. 3., je župnik Aleš novi križev pot blagoslovil. V lepem številu se je odvila molitev križevega pota z naslovom »Bog se razodeva v šibkosti« avtorja Jeana Vanierja, ustanovitelja skupnosti Barka.

Vabljeni, da se večkrat sprehodimo ob teh postajah in se spomnimo na pot ljubezni, ki jo je Kristus prehodil za nas.