Prilagoditve navodil slovenskih škofov za župniji Javor in Sostro

Prilagoditve Navodila za župnijo Sostro in Javor

Glede na zadnja navodila Stanislava Zoreta sporočam:

1. Svete maše z ljudstvom bomo začeli obhajati s ponedeljkom 21. 12.

2. Svete maše od ponedeljka do petka bodo obhajane po ustaljenem urniku: ponedeljek, četrtek, petek ob 18.00; torek in sreda ob 7.00.

3. Nedeljske (tudi sobotna večerna sveta maša) in praznične svete maše bodo darovane zasebno brez prisotnosti vernikov.

4. Ob sobotah bo možno prejeti sveto obhajilo ob 18.00. Ob nedeljah in praznikih bo možno prejeti sveto obhajilo v Sostrem ob 9.30 in 18.00 ter na Javorju ob 8.30.

TEDENSKE SVETE MAŠE:

a) V SOSTRSKI CERKVI MED TEDNOM JE LAHKO PRI SVETI MAŠI PRISOTNIH 20 VERNIKOV, kolikor zadoščajo predpisu 1 oseba (ali ena družina ali člani skupnega gospodinjstva) na 30 m2. KO BO CERKEV ZADOSTILA PREDPISOM (bo v cerkvi dovoljeno število ljudi), SE JO BO ZAPRLO.

b) VSI PRISOTNI (UDELEŽENCI IN DUHOVNIK) MORAJO VES ČAS NOSITI MASKE, vzdrževati medosebno fizično razdaljo vsaj 1,5 metra in si pri prihodu ter odhodu razkužiti roke. Pri tem mora biti vsaka druga vrsta (klop) prosta oseb.

c) VERNIKI SE PRED SVETO MAŠO IN PO NJEJ NE SMEJO DRUŽITI ALI ZADRŽEVATI V OKOLICI CERKVE.

d) Vernikom je dovoljeno deliti sveto obhajilo samo na roko. Delivec obhajila pri obhajanju nosi masko. Pred obhajilom in po njem si mora razkužiti roke. MED PRISTOPOM K OBHAJILU NAJ VERNIKI SPOŠTUJEJO MEDOSEBNO RAZDALJO 1,5 METRA.

e) Pred sveto mašo in po njej ni dovoljena nobena oblika zbiranja ali druženja v cerkvi ali pred cerkvijo (npr. koncerti, t. i. božičnice, pogostitve, molitvene ure, molitve vernikov itd.).

ZUNAJ CERKVA V SKLADU S SPLOŠNO PREPOVEDJO ZDRUŽEVANJA NE SME PRITI DO ZDRUŽEVANJA LJUDI.

Razpored oziroma ure svetih maš za naprej si dobro preberite v oznanilih.